×

فروش 350 میلیونی رایانه‌های شخصی در سال 2021

نوشته شده در تاریخ5 ماه پیش 708
دوست داشتن0

در سالی که گذشت، فروش رایانه‌های شخصی به دلیل افزایش تقاضا، رشد داشت، اما عواملی چون کمبود کالاهای اولیه مثل کارت گرافیک باعث شد تا اختلاف اندکی میان تقاضا و عرضه ایجاد شود، در ادامه به این عوامل می‌پردازیم.

در سال 2021 تقاضا برای خرید رایانه‌های شخصی افزایش یافت و بازار همچنان در حال گسترش است، اپل از سایر تولیدکنندگان پیشی گرفت و تولیدات خود را 20 درصد افزایش داد.

این صنعت در سال 2021، 348.8 میلیون رایانه‌ی شخصی فروخته است که 14.8 درصد رشد نسبت به پارسال داشته است. با این حال رشد بسیار کند است زیرا سازندگان در سه ماه آخر سال 2021، تنها 92 میلیون رایانه فروختند که در مقایسه با سه ماه آخر سال 2020، حدود 1 درصد رشد داشته است.

شرکت بین المللی داده (IDC) معتقد است که کمبود قطعات مانند کارت‌های گرافیک یا اس‌اس‌دی‌های با‌کیفیت بر کل بازار تاثیر گذاشته و رشد را کاهش داده است.

به گفته‌ی شرکت Canalys، رقیب شرکت بین المللی داده، فروش رایانه‌های شخصی در سال 2021 فقط 341 میلیون دستگاه بوده اما پیش‌بینی آن برای رشد سالانه 14 درصد بوده که به تحقیقات IDC بسیار نزدیک است.

طبق گزارش Canalys فروش نوت‌بوک‌ها 80 درصد از فروش سیستم‌ها را به خود اختصاص داده است در حالی که رایانه‌های رومیزی 19 درصد از بازار را در اختیار داشته‌اند.

همه‌ی سازنده‌های بزرگ رایانه‌های شخصی، تولیدات خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌اند، اما اپل با 22 درصد رشد سالانه از بقیه جلوتر است، با این حال با فروش 27 میلیون سیستم و سهم 8 درصدی از بازار، همچنان به میزان قابل توجهی از دل که 17 درصد بازار را در اختیار دارد عقب است.

طبق تحقیقات IDC، لنوو در سال 2021 با 23.5 درصد سهم از بازار و فروش 81 میلیون دستگاه، جایگاه پیشرو خود را در بازار حفظ کرد. اچ‌پی که سال گذشته 74 میلیون رایانه‌ی شخصی فروخت و 21.2 درصد از بازار را در اختیار داشت، تنها 9.3 درصد تولید دستگاه‌های خود را افزایش داد، زیرا این شرکت بر فروش ماشین‌آلات تجاری/ سازمانی و بازی متمرکز بود. قابل توجه است که فروش لنوو و اچ‌پی در سه ماهه‌ی چهارم سال 2021 به دلیل نامعلومی نسبت به سه ماهه‌‌ی چهارم 2020 کاهش یافته است.

دل سال گذشته 59 میلیون رایانه‌ی شخصی عرضه کرد که افزایش چشمگیر 17.9 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد که برای حفظ موقعیت خود به عنوان سومین سازنده‌ی بزرگ رایانه‌های شخصی کافی است. ایسر‌، سازنده‌ی شماره‌ی 5 رایانه‌های شخصی نیز فروش خود را سالانه 16.5 درصد افزایش داد و به 23 میلیون رسید، اما نتوانست به اپل برسد. بقیه‌ی سازندگان رایانه‌های شخصی سهم خود را به 23.4 درصد از 23.1 درصد نسبت به سال قبل افزایش دادند.
در طول چند سال گذشته، به دلیل گذراندن زمان بیشتری در خانه، بسیاری از کاربران رایانه‌های شخصی بیشتری را برای کار، یادگیری و اوقات فراغت خریداری کردند.

منبع: tomshardware.com

ارسال نظر
پاسخ دهید

تماس با ما

منو

برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

منو

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ثبت نام