×

باید چقدر برای پردازنده هزینه کنید؟

نوشته شده در تاریخ2 سال پیش 924
دوست داشتن2

می‌خواهید با پردازنده‌های مرکزی‌تان چه‌کارهایی انجام دهید؟

می‌خواهید با پردازنده‌های مرکزی‌تان چه‌کارهایی انجام دهید؟
وسوسه کننده است که هرچه پول دارید برای خرید پردازنده‌ی مرکزی بپردازید اما شاید بهتر باشد کمی از پول‌تان را برای اجزای دیگر ذخیره کنید. نوع پردازنده و حداکثر بودجه‌تان را بر اساس نیازهایتان تعیین کنید.

  •        وظایف پایه‌ای: بازه‌ی‌50 تا 100 دلار (35-80 یورو). اگر فقط به دنبال تراشه‌ای هستید که بتوانید فیلم تماشا کنید، در اینترنت گشت‌وگذار کنید و کارهای معمولی همچون واژه‌پردازی و صفحه گسترده (spreadsheet) سبک انجام دهید تراشه‌ای رده پایین با دو تا چهار هسته ممکن است برایتان کافی باشد؛ اما اگر اغلب بیش از یکی از این کارها را هم‌زمان انجام می‌دهید بهتر است یکی دو مدل بالاتر را انتخاب کنید. مثلاً یکی از مدل‌های Ryzen 3 همچون Ryzen 3 1300X یا Ryzen 3 2200G یا Pentium اینتل در انتهای بالای این رده‌ی قیمتی و یا Celeron اینتل یا تراشه‌ای مثل Athlon 200GE ای‌ام‌دی را در انتهای پایین این رده‌ی قیمت می‌توانید انتخاب کنید.

  • بازی: بازه‌ی 150-250 دلار (220-320 یورو). اگر تعداد هسته یا سرعت بیشتری برای کارهایی چون ویرایش ویدئو یا سیستمی سریع و قوی با امکانات بیشتر برای وظایف محاسباتی آینده می‌خواهید با خرید تراشه‌های Core i7، Core i9، Ryzen 7 ولخرجی کنید. اگر به اورکلاک کردن هم فکر می‌کنید همین تراشه‌ها مناسب هستند هرچند تراشه‌های پایین‌تر سری Ryzen ای‌ام‌دی هم قابل اورکلاک کردن هستند.

  • کارهای سنگین ایستگاه‌های کامپیوتری: 400 دلار به بالا (370 یورو به بالا). اگر اغلب چندین دقیقه یا حتی ساعت منتظر می‌مانید تا سیستم فعلی‌تان انیمیشن سه‌بعدی یا ویدئوی 4K را بارگذاری کند یا با پایگاه‌های داده‌ی عظیم و محاسبات پیچیده‌ی ریاضی سروکار دارید خرید پردازنده‌های مرکزی Core X اینتل یا Threadripper ای‌ام‌دی را پیشنهاد می‌کنیم. این هیولاها هسته‌های پرتعداد فیزیکی (در زمان نوشتن این متن تا 32 هسته) برای اجرای چندین وظیفه‌ی هم‌زمان (برای مثال: بازی با بالاترین تنظیمات در حال تماشای پخش مستقیم از اینترنت و ویرایش ویدئو) یا محاسبات زمان‌بر ارائه می‌دهند. کاربران تجاری می‌توانند خرید Xeon شرکت اینتل (مثلاً مدل جدید Xeon W-3175X) یا پردازنده‌ی EPYC ای‌ام‌دی را مدنظر داشته باشند اما این پردازنده‌ها مناسب مصرف‌کننده‌ی خانگی نیستند، قیمت معقولی برای این کار هم ندارند.
ارسال نظر
پاسخ دهید

تماس با ما

منو

برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

منو

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ثبت نام

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ثبت نام